Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВДДАЕУ4/2017/3(45)<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 по 20
 1-20    21-23 
1.


    Писаренко, П. В.
    Оцінка та прогнозування ресурсно-екологічної безпеки в контексті сталого розвитку регіонів України [Текст] / П. В. Писаренко, М. С. Самойлік, Л. А. Колєснікова // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
ресурсно-екологічна безпека, державне прогнозування, програмноцільовий підхід, сталий розвиток регіонів.
Анотація: Запропоновано методологічні засади, що включають адаптивну модель оцінювання та прогнозування стану ресурсно-екологічної безпеки за допомогою оперування методами таксономічного аналізу та головних компонент, індикативного управління, визначення факторних навантажень, які найбільше впливають на безпеку, та систему підтримки прийняття рішень для реалізації оптимального управління, реалізація яких дозволяє виявити особливості та тенденції розвитку даної сфери. Практичне застосування розробленого підходу можливе в рамках програмно-цільового методу управління за розробки та реалізації державних програм, спрямованих на підвищення стійкості як ресурсно-екологічної безпеки країни від внутрішніх і зовнішніх ризиків та погроз.


Дод.точки доступу:
Самойлік, М.С.; Колєснікова, Л.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Фізико-механічні властивості зерна різних сортів і ліній пшениць [Текст] / Г. М. Господаренко [и др.] // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця --Сорти
Кл.слова (ненормовані):
пшениця м’яка, пшениця щільноколоса, пшениця ефіопська, лінійні розміри, фізико-механічні властивості, борозенка.
Анотація: Представлено результати вивчення лінійних розмірів зернівок, параметри борозенки, ширини її петлі, геометричної характеристики та фізичних властивостей зерна різних сортів і ліній пшениці м’якої, пшениці щільноколосої, пшениці ефіопської. Для зерна пшениць властивий великий діапазон лінійних розмірів зернівок. Найпоширеніші ‒ видовжена та овальна форми зернівок. З’ясовано сорти та лінії пшениці, зерно яких має найменшу глибину та ширину петлі борозенки. Доведено, що лінійні розміри, об’єм зернівки, її сферичність, щільність зерна з порами і без пор змінюються і залежать від сорту та лінії пшениці. Найкраще забезпечене повітрям зерно сорту Вдала і лінії LPP 2793.


Дод.точки доступу:
Господаренко, Г.М.; Любич, В.В.; Полянецька, І.О.; Воробйова, Н. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Зверковський, В. М.
    Метали в системі "технозем – Robinia pseudoacacia l." у рекультиваційних насадженнях Степу України [Текст] / В. М. Зверковський, С. А. Ситник // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія
Кл.слова (ненормовані):
надземна фітомаса, робінія несправжньоакація, неорганічні контамінанти-метали, рекультивація.
Анотація: Досліджено вміст неорганічних контамінантів-металів (Sb, Pb, Cd, As, Ni, Cr) у деревині й корі стовбура, листках та плодах Robinia pseudoacacia L., що становить рекультиваційне насадження на техноземі вугільних шахтних відвалів. Отримані дані хімічних речовин субстрату вирощування робінії перевищують значення ГДК. Максимальні концентрації майже всіх досліджуваних металів зафіксовано у фракції листки, вищого концентрування досягав Нікель. Згідно зі значеннями коефіцієнтів біоакумуляції, усі досліджувані метали належать до елементів слабкого накопичення, Арсеніум та Нікель депонуються в надземній фітомасі дерев робінії найменше.


Дод.точки доступу:
Ситник, С.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Цилюрик, О. І.
    Вплив мульчувального обробітку ґрунту на поживний режим чорнозему в посівах ячменю ярого [Текст] / О. І. Цилюрик // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 23-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ячмінь ярий --Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
ячмінь ярий, обробіток ґрунту, мінеральні добрива, поживний режим, пожнивні рештки, врожайність зерна, економічна ефективність.
Анотація: Дослідженнями встановлено, що під час використання полицевої оранки спостерігається стійка тенденція до підвищення нітрифікаційної здатності чорнозему звичайного порівняно з мілким мульчувальним обробітком (чизелювання, дискування) ґрунту і збільшення вмісту азоту нітратів на 3–4 мг/кг. Фосфатний і калійний режими чорнозему за чизелювання і полицевої оранки були практично однаковими за винятком дискування, де відзначено зниження вмісту фосфору і калію внаслідок погіршення мікробіологічної активності ґрунту, аерації і мінералізації рослинного субстрату. Застосування полицевої оранки та чизелювання забезпечує отримання майже рівноцінного врожаю зерна ячменю: 2,69–3,35 та 2,35–3,32 т/га, відповідно. Дискування ґрунту знижує врожайність ячменю ярого на 5,9–17,8 % за рахунок іммобілізації азоту мікроорганізмами в разі розкладання рослинних решток.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Бойко, М. В.
    Ентомопатогенні бактерії Bacillus thuringiensis та їх потенціал у біоконтролі комах [Текст] / М. В. Бойко // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 32-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія --Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
B. thuringiensis var. thuringiensis, споро-кристалічний комплекс, ентомотоксична дія, антифідантний ефект.
Анотація: Представлено дані про поліфункціональні властивості бактеріальних штамів природного типу B. thuringiensis var. thuringiensis з ентомотоксичними та антифідантними ефектами щодо личинок колорадського жука (Leptinotarsa decemlineata Say). Вивчено ефективність дії штаму Bacillus thuringiensis 87/3 в умовах лабораторних і польових дослідів з використанням як біотест личинки колорадського жука молодшого віку (L1-2). Доведено, що аксенічна культура штаму B. thuringiensis № 87/3 після селекції in vitro має високий потенціал технологічності (титр метаболітного споро-кристалічного комплексу становить від 3,0 до 4,7 млрд/мл культуральної рідини), ентомоцидності (96,0‒99,0 %).


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Бунчак, О. М.
    Особливості формування врожаю сої з умістом Cr+3 залежно від застосування органічних добрив, виготовлених за новітніми технологіями [Текст] / О. М. Бунчак // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя --Добрива
Кл.слова (ненормовані):
соя, органічні добрива “Біопроферм”, “Біохром”, регулятори росту, тривалентний хром, врожайність.
Анотація: Визначено, що найвищу врожайність сої (у середньому 3,06 т/га) з умістом у зерні 1,125 мг/кг Cr+3 отримано у варіанті з внесенням під основний обробіток ґрунту 10 т/га органічного добрива “Біопроферм” і обприскуванням рослин під час вегетації рідким органічним добривом “Біохром” у дозі 5 л/га. Тобто досліджувані фактори впливають на агрофізичні і агрохімічні властивості ґрунту, ріст і розвиток рослин, збільшують врожайність на 62,4‒69,1 % і забезпечують отримання екологічно чистої продукції з умістом необхідної кількості тривалентного хрому, а також якісних показників зерна сої.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Сендецький, В. М.
    Вплив регуляторів росту на ріст, розвиток та формування врожайності рослин соняшнику [Текст] / В. М. Сендецький // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 40-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соняшник--Регулятори росту
Кл.слова (ненормовані):
соняшник, регулятори росту рослин Вермимаг, Вермийодіс, формування врожайності, ефективність.
Анотація: Розглянуто результати досліджень, проведених на дерново-підзолистому середньосуглинковому ґрунті з вивчення впливу регуляторів росту рослин Вермимаг, Вермийодіс на врожайність соняшнику гібрида НР Бріо в умовах Лісостепу Західного. Встановлено, що досліджувані регулятори росту за передпосівного оброблення насіння та одно- і дворазового їхнього обприскування під час вегетації на всіх етапах ортогенезу сприяли покращенню росту, розвитку рослин та формуванню врожайності насіння соняшнику.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Дерново-алювіальні ґрунти у заплаві р. Дніпро в межах природного заповідника "Дніпровсько-Орільський": морфологія та профільний розподіл фізичних властивостей [Текст] / О. В. Жуков, Г. О. Задорожна, В. I. Коцун // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 44-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Заповідні території
Кл.слова (ненормовані):
морфологія ґрунтів, алювіальні ґрунти, заплава, фізичні властивості, твердість ґрунту, електропровідність ґрунту
Анотація: У заплаві р. Дніпро 8 червня 2017 р. закладено два розрізи в прирусловій діброві. Розріз № 1 знаходиться в 3 м від русла протоки р. Дніпро на найвищій частині прируслового валу. Розріз № 2 закладено вздовж русла річки в 45 м від розрізу № 1 та у 20 м від русла, на схилі прируслового валу. Описані ґрунти діагностовано як алювіальний дерновий лісовий шаруватий нормальний та короткопрофільний ґрунт. Профільне варіювання електропровідності, вологості, щільності та твердості ґрунту вказує на те, що в досліджених едафотопах екологічні режими не виходять за критичні границі, здатні обмежувати існування більшості мешканців ґрунту. Профільний розподіл твердості можна охарактеризувати як комбінацію типів регресивно-елювіального ‒ верхня та прогресивно-елювіального ‒ нижня частини ґрунту. Досліджені фізичні характеристики відрізняються узгодженою динамікою профільного розподілу. Такі фізичні показники, як вологість і щільність на фоні урахування глибини горизонту здатні статистично вірогідно пояснити 87 % варіювання твердості профілем досліджених ґрунтів. Спостережуваний профільний розподіл ґрунтової ознаки являє собою суперпозицію декількох специфічних патернів, які обумовлені особливостями генезису ґрунту.


Дод.точки доступу:
Жуков, О.В.; Задорожна, Г.О.; Коцун, В. I.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Шкурко, Т. П.
    Оцінка молочної продуктивності первісток голштинської породи за геном капа-казеїн [Текст] / Т. П. Шкурко, О. І. Іванов, І. А. Іванов // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 56-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Голштинська
Кл.слова (ненормовані):
первістки-трансплантанти, капа-казеїн, молочна продуктивність, сиропридатність молока.
Анотація: Встановлено, що первістки-трансплантанти перевищують аналогів за показниками молочної продуктивності з високодостовірною різницею (Р< 0,001), а це у свою чергу свідчить про суттєві відмінності в генетичному потенціалі тварин дослідної і контрольної груп за рахунок високопродуктивних матерівдонорів. Наявність В-алеля в гетерозиготних генотипах телиць, порівняно з ААгенотипами, дає можливість прогнозувати збільшення вмісту білка і покращення сиропридатності молока, що дозволить ефективно використовувати генетичні ресурси за геном капа-казеїну в селекційному процесі.


Дод.точки доступу:
Іванов, О. І.; Іванов, І.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Васильєва, О. О.
    Аспекти розвитку козівництва як сучасного напряму екологічного виробництва в тваринницькій галузі [Текст] / О. О. Васильєва, О. М. Бондаренко // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 60-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Козівництво
Кл.слова (ненормовані):
козівництво, породи, продуктивність, органічні продукти, зааненські кози, унікальність за складом молока
Анотація: Наведено порівняльний аналіз роботи приватного підприємства та фермерського господарства з виробництва продукції козівництва. Встановлено, що в сучасних умовах розвитку сфери екологічного агропромислового виробництва в контексті розширення асортименту та підвищення біологічної цінності тваринницької продукції в умовах України актуальним є розвиток козівництва. Стверджується, що за мінімальних витрат можна отримати практично безвідходне виробництво високоцінної продукції з високим рівнем рентабельності.


Дод.точки доступу:
Бондаренко, О.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Миронов, А. С.
    Оперативное определение теплофизических параметров почвы в течение дня [Текст] / А. С. Миронов, Е. В. Золотовская // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 64-67. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Механіка--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
модель накопичення вологи, температура ґрунту, конденсація, час виміру температури, різниця температур Δ.
Анотація: Наведено результати досліджень накопичення вологи в ґрунті. З використанням приладу для вимірювання температур. Отримано модель накопичення вологи, визначення температур на поверхні і в глибині ґрунту, побудовано добовий графік оперативного виміру температур, які характеризують у певний час вологість ґрунту. Використання запропонованої технології вимірювання температур дозволить оперативно приймати оптимальні рішення по обробітку ґрунту, управляти формуванням урожаю сільськогосподарських культур.


Дод.точки доступу:
Золотовская, Е.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Стремоухов, О. Б.
    Обґрунтування конструктивної схеми подачі природного газу для автотракторних газодизелів [Текст] / О. Б. Стремоухов // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Автотракторна промисловість
Кл.слова (ненормовані):
газодизель, система подачі газу, система регулювання газодизеля, газові форсунки, всережимне регулювання двигуна.
Анотація: Проведено аналіз пристроїв подачі газу в двигуни внутрішнього згоряння провідних фірм, виявлено переваги, недоліки та перспективи застосування досліджуваних пристроїв. Розглянуто конструктивну схему системи всережимного регулювання газодизеля, яка розроблена в ДДАЕУ, запропоновано методику вдосконалення такої системи для підвищення точності регулювання на коректорній ділянці зовнішньої швидкісної характеристики. Обґрунтована необхідність застосування газових форсунок з електронним керуванням та розподіленим впливом газу. Показано принципову можливість регулювати цикл подачі газу і на коректорній ділянці характеристик, і на режимах холостого ходу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Брижатий, І. Ю.
    Експериментальні дослідження роботи сферичного диска на пружному стояку [Текст] / І. Ю. Брижатий // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 73-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Техніка
Кл.слова (ненормовані):
дискатор, пружний стояк, віброударна дія, сферичний диск, площа обертання, складові опору, резонанс.
Анотація: Наведено результати польових досліджень сферичного диска на пружному стояку щодо перевірки низки робочих гіпотез про механізми збудження коливань та раціональне спрямування сумарного вектора їх дії. Робоча гіпотеза полягає в тому, що коливання в системі пружний стояк–диск виникають за рахунок періодичної зміни тягового опору. У загальному виді тяговий опір має дві складові – постійну і змінну. Номінальна постійно діюча складова формується за умови стабільності вихідних параметрів (механіко-технологічних властивостей) ґрунту. Змінна виникає в разі випадкової або циклічної зміни цих параметрів і умовно поділена нами на два види: варіаційна складова – така, що носить циклічний характер і підпорядковується певному закону розподілу, та випадкова імпульсна складова. Обґрунтовано раціональний напрямок дії результуючої сили – її вектор повинен лежати в площині обертання леза диска.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Зажарська, Н. М.
    Параметри субклінічного маститу в кіз [Текст] / Н. М. Зажарська, Н. Ю. Неверковець, В. О. Данилюк // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Козівництво--хвороби--Мастити
Кл.слова (ненормовані):
козине молоко, соматичні клітини, вміст хлоридів, хлорцукрове число, електропровідність, проба відстоювання, бактеріальне забруднення.
Анотація: Встановлено параметри виявлення субклінічного маститу в кіз. Досліджено проби молока від 27 кіз. Виявлено, що зі збільшенням умісту хлоридів у козиному молоці збільшується і бактеріальне забруднення молока, але статистичної різниці не зафіксовано. Сукупність таких показників, як вміст хлоридів >300 мг%, кількість соматичних клітин >2 млн/мл, хлорцукрове число 7 і вище, позитивна проба відстоювання може слугувати критерієм виявлення субклінічного маститу в кіз.


Дод.точки доступу:
Неверковець, Н. Ю.; Данилюк, В. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


    Мазуркевич, А. Й.
    Мастит – актуальна проблема молочного стада [Текст] / А. Й. Мазуркевич, А. В. Грищук, І. А. Грищук // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 82-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Хвороби --Гінекологічні хвороби--Мастити
Кл.слова (ненормовані):
корови, молоко, мастит, діагностика, патогенний грам позитивний стрептокок.
Анотація: Наведено результати дослідження якісних показників молока від здорових та хворих на мастит корів. Отримані дані свідчать про те, що вміст жиру в молоці хворих на мастит корів на 25 % нижчий, ніж у здорових тварин. Рівень сухого залишку на 24 %, густина на 10 %, а вміст білка на 12 % знижені у хворих на мастит корів. За результатами вивчення культуральних і біохімічних властивостей виділених мікроорганізмів у молоці корів, хворих на мастит, збудник віднесений до патогенного грампозитивного стрептокока.


Дод.точки доступу:
Грищук, А.В.; Грищук, І. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


   
    Ефективність комплексного застосування імуномодулятора Авесстимтм та вітаміну Євітсел в умовах господарства з розведення індиків [Текст] / Г. А. Фотіна, Т. І. Фотіна, Г. С., Вієвський Г. С. // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 85-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Індики--ветеринарія
Кл.слова (ненормовані):
імуномодулятор Авесстимтм, вітамін Євітсел, індики, еритроцити, гемоглобін, лейкоцити
Анотація: Наведено дані про вплив імуномодулятора Авесстимтм та вітаміну Євітсел на морфологічні, біохімічні та імунологічні показники крові, на фізіологічний статус організму піддослідних індиків. Показано, що у птиці 210-добового віку відбувається підвищення кількості еритроцитів у крові на 2,8–9,7 % порівняно з аналогами контрольної групи. Подібна картина спостерігалася і за вмістом гемоглобіну. Доведено синергічну взаємодію імуностимулятора Авесстимтм і вітаміну Євітсел. Застосування імуностимулятора і вітаміну підвищує окиснювально-відновні реакції організму індичок, що в підсумку сприяє інтенсивності росту.


Дод.точки доступу:
Фотіна, Г.А.; Фотіна, Т.І.; Вієвський Г. С., Г. С.,

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

17.


    Грибан, В. Г.
    Концентрація продуктів пероксидації та активність антиоксидантної системи в корів 5−6-річного віку за впливу Гуміліду та Селену [Текст] / В. Г. Грибан, Д. Ф. Милостива, Є. А. Печений // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 89-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Годівля - добавки
Кл.слова (ненормовані):
корови, антиоксидантні ензими, глутатіонпероксидаза, глутатіонредуктаза, каталаза, продукти пероксидації ліпідів, малоновий діальдегід, дієнові кон’югати.
Анотація: Досліджено вплив біологічно активних сполук − гумінового препарату Гуміліду та Селену, як окремо, так і в поєднанні, на активність ензимів захисної антиоксидантної системи (каталази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази) та рівень концентрації продуктів перекисного окиснення ліпідів – дієнових кон’югатів і малонового діальдегіду в крові корів 5−6-річного віку української м’ясної породи. Виявлено, що зі застосуванням Гуміліду та селеніту натрію рівень продуктів перекисного окиснення ліпідів знижується за рахунок підвищення активності антиоксидантних ензимів.


Дод.точки доступу:
Милостива, Д.Ф.; Печений, Є.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

18.


   
    Проблеми використання методів клітинної регенеративної терапії у ветеринарній клінічній практиці [Текст] / А. Й. Мазуркевич, М. О. Малюк, В. В. Ковпак // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ветеринарія--трансплантація
Кл.слова (ненормовані):
ветеринарна медицина, трансплантація, стовбурові клітини, розвиток клітинних технологій.
Анотація: На підставі аналізу результатів власних досліджень, досягнень світової і вітчизняної ветеринарної та біологічної наук у розвитку клітинних технологій з використанням стовбурових клітин тваринного походження пропонуються поетапне впровадження у вітчизняну ветеринарну медицину нових методів клітинної регенеративної медицини, а також доповнення навчальних базових та клінічних дисциплін відомостями з цього актуального напряму.


Дод.точки доступу:
Мазуркевич, А.Й.; Малюк, М.О.; Ковпак, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

19.


    Салівон, В. О.
    Аутореінфузія асцитичної рідини в лікуванні собак з ускладненою асцитом портальною гіпертензією [Текст] / В. О. Салівон, В. П. Сухонос // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 97-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дрібні домашні тварини--Ветеринарне обслуговування
Кл.слова (ненормовані):
асцит, собаки, аутореінфузія, асцитична рідина, портальна гіпертензія, білковий баланс, клінічна практика
Анотація: Останнім часом відзначається помітне збільшення кількості хворих тварин ускладненою асцитом портальною гіпертензією, навіть за простоти і доступності сучасних терапевтичних методик. До них належить і аутореінфузія асцитичної рідини. Проте, на жаль, цей метод у сучасній ветеринарній практиці ще недостатньо вивчений та вдосконалений. Доведено, що аутореінфузія асцитичної рідини покращує результати лікування тварин з асцитом, позитивно впливає на динаміку клінічних симптомів, показників білкового балансу, а низька травматичність, простота виконання та доступність методики дозволяють її широке впровадження в клінічну ветеринарну практику. .


Дод.точки доступу:
Сухонос, В.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

20.


    Мазуркевич, А. Й.
    Активність трансаміназ в сироватці крові новонароджених телят різних біогеохімічних зон [Текст] / А. Й. Мазуркевич, В. В. Саулко, Л. В. Довга // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2017. - N 3(45). - С. 101-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Телята--Імунологія
Кл.слова (ненормовані):
телята, аспартатамінотрансфераза, аланін-амінотрансфераза, мікроелементози, біогеохімічні провінції
Анотація: Представлено нові дані щодо активності трансаміназ у сироватці крові новонароджених телят, отриманих від корів різних біогеохімічних зон та провінцій. Встановлено, що активність трансаміназ у сироватці крові таких телят дещо різниться. Так, активність АсАТ у тварин північно-східної та західної біогеохімічної зон вище в середньому на 6,8 % від такої у тварин з окремих провінцій південної зони, а активність АлАТ у сироватці крові телят з цієї провінції (Донецька область) вище на 6,7‒15,1 %, ніж у тварин зі згаданих вище біогеохімічних зон. Дефіцит чи надлишок мікроелементів у крові тільних корів спричинює зниження інтенсивності білкового обміну в організмі отриманих від них телят, що випливає зі зниження активності трансаміназ у сироватці новонароджених телят. Зокрема, активність АсАТ у сироватці крові телят, отриманих від тільних корів, хворих на мікроелементози, із північно-східної та окремої біогеохімічної провінції південної зон (Донецька обл.) була нижче на 37,7‒40,1 % (р<0,001), ніж у здорових тварин.


Дод.точки доступу:
Саулко, В.В.; Довга, Л. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 1-20    21-23 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.